🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 2
Mixed: Green White Yellow Jade Gold Drop Earrings
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 3.6 |
| Length(mm) | 73 |
| Width(mm) | 11 |
| Colour | Mixed: Green White Yellow |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 7.9 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 3.6 |
| Length(mm) | 73 |
| Width(mm) | 11 |
| Colour | Mixed: Green White Yellow |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 7.9 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
$175.17
Original: $500.50
-65%Mixed: Green White Yellow Jade Gold Drop Earrings—
$500.50
$175.17Description
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 3.6 |
| Length(mm) | 73 |
| Width(mm) | 11 |
| Colour | Mixed: Green White Yellow |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 7.9 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |












