🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Emerald Green Jade Gold Drop Earrings
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.8 |
| Length(mm) | 68 |
| Width(mm) | 8 |
| Colour | Emerald Green |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 5 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.8 |
| Length(mm) | 68 |
| Width(mm) | 8 |
| Colour | Emerald Green |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 5 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
$420.65
Emerald Green Jade Gold Drop Earrings—
$420.65
Description
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.8 |
| Length(mm) | 68 |
| Width(mm) | 8 |
| Colour | Emerald Green |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 5 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |












