🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 2
Icy White Jade Gold Drop Earrings
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.7 |
| Length(mm) | 50 |
| Width(mm) | 10 |
| Colour | Icy White |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 8 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.7 |
| Length(mm) | 50 |
| Width(mm) | 10 |
| Colour | Icy White |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 8 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |
$253.11
Icy White Jade Gold Drop Earrings—
$253.11
Description
| Gemstone | Natural Jadeite Jade |
| Grade / Type | A |
| Weight(g) | 2.7 |
| Length(mm) | 50 |
| Width(mm) | 10 |
| Colour | Icy White |
| Style | Drop Earrings |
| Treatments | None |
| Jade Origin | Burma |
| Hardness | 7 |
| Clarity Score | 8 |
| Metal | Yellow Gold 1/20 14K |
| Comments |












